everyone has someone in their life that keeps them looking forward to another day.

19. january 2012 at 19:07 | mae* |  Journal
Psali jsme ve škole text. Zvláštní test. Spíš zvláštní výsledky testu. Nebyl to jen tak nějaký test, který píšete v matematice nebo v kdovíjakých jiných předmětech. Byl to test osobnosti. Podle mě mi ani trošičku neseděl. Říkají to i mí přátelé. Mně, absolutnímu snílkovi, v tom testu vyšlo, že jsem realista. Probůh! To si mě snad s někým spletli.Realistu si představuji jako člověka vyrovnaného, odvážného, jako člověka, který patří do tohoto světa. A to já absolutně nejsem! Já jsem jiná, zatraceně jiná. Vlastně se v sobě tolik nevyznám, abych mohla být realistická. Já v podstatě nejsem ani kapku realistická, ani kapičku. Obdivuju lidi, kteří dokážou v každé situaci zachovat klidnou hlavu, nepanikařit, nejančit, prostě vyřešit všechno v klidu a v pohodě. Taková bych chtěla být, taková aspoň trošku realistická. Ale já jsem něco mezi nadpřirozeným optimistou a sebekritickým pesimistou. No, je to divné, ale je to tak. V každé situaci se zachovám jinak. Nedokážu to předvídat, nedokážu předem odhadnout, jak se zachovám. Dokonce ani nechci. O čem by to bylo, kdybychom všechno věděli dopředu? O ničem. ;) Když si tak uvědomuju, jak se někteří tvářili, když mi oznámili, že jsem realista, byla jsem ještě v celku klidná, v porovnání s ostatními. Někteří nad tím nechápavě kroutili hlavu, druzí se váleli na zemi v záchvatech smíchu a někteří prostě jen přikyvovali. Zase tak směšné mi to sice nepřišlo, ale co na tom. Smích je zdravý - tedy, v optimální míře. :D No a proč že vám to vlastně píšu? Hmm. Snad asi jen proto, že ne vždycky mají "lidé s titulem" pravdu. Přesvědčila jsem se na vlastní oči, že tomu tak vždycky není. Celý den jsem se zabývala přemýšlením o tom testu, o tom výsledku. Jaksi jsem došla k tomu, že sama pořádně nevím, jaká jsem, sama sobě ve všem nerozumím, ale pomalu se začínám hledat. Tak snad jsem na dobré cestě. :)
Mimochodem, ten titulek tu není pro nic za nic, samozřejmě je tu za nějakým účelem. No. Nemám to v té mé hlavičce ještě moc srovnané, ale jedno vím jistě, mám přátelé, mám ty pravé opravdové nefalšované přátelé, kteří mě podrží za každé situace. Cením si jich tak moc, že to ani nejde vyjádřit slovy. Každopádně, mám kolem sebe lidi, kvůli kterým má můj život smysl, lidi, kvůli kterým se těším na další den. Snad už jen jeden citát:
Pravé přátelství nerozloučí ani naděje, ani strach, ani starost o vlastní prospěch. Přátelství umírá s člověkem a člověk umírá za přátelství.(Seneca)
Dávám to tu proto, že moc dobře vím, co tím měl Seneca na mysli. Nedávno jsem přisla o jednoho vzácného přítele a nehodlám přijít o dalšího.
 


Poll

Are you here?

Yes.

Comments

1 Dollie :) Dollie :) | Web | 21. january 2012 at 1:19 | React

nadpis krásny,pesnička úžastná :) ja som teda dosť veľký pesimista...vždy sa snažím byť troška realistická ale nie vždy sa to dá a občas sa tiež snažím byť optimista ale to sa mi podarí len málokedy tak neviem čo by v tom teste vyšlo mne :D

2 Lýý :)) Lýý :)) | Web | 21. january 2012 at 10:05 | React

Citát je opravdu nádherný.
Vždycky když jsme dělali ve škole tyhle 'testy' tak mi vyšel opak mé osobnosti, nebo nějaká uplná hloupost a mou osobu to absolutně nevystihovalo :D Mám názor na to takový, že osobu, to jací jsme neporovnáme s nějakými testy, měřítky nebo tabulkami, a že se v naší osobnosti nedokážeme mnozí najít sami, natož lidé s titulem ;)

3 Caty! Caty! | Web | 21. january 2012 at 11:33 | React

Jojo..Tomáš je dokonalý :D
Jinak, moc ráda bych byla zase tvým SB ;) takže si tě jdu přidat :))

Zjistila jsem, že máme další společnou věc :D Jak tu píšeš, že ještě nevíš pořádně, jaká jsi, jsem na tom stejně. Někdy před písemkama úplně vyšiluju, pak si ale řeknu, že to třeba dopadne dobře. Úplné protiklady. Nebo mívám takové výbuchy radosti, smutku, hysterie, zlosti.. :D Taky se ještě hledám :)

4 grama grama | Web | 21. january 2012 at 14:19 | React

Ahoj! ;) Chcem ti len oznámiť, že na mojom blogu je množstvo grafiky, práve pre tvoj blog!!! ;) Nie je to reklama, naozaj ti len chcem dať o mojom blogu vedieť, lebo veľa blogov si nevie robiť grafiku a preto mám o tom blog! Môžeš všetko kopírovať, pridávať na svoj blog, do článkov,... ale so zdrojom! Ak sa dozviem, že niekto kopíruje bez zdroja, nahlásim ho amdinovi blogu.cz bez upozornenia!!! Tak príď sa aspoň pozrieť na blog, môžno sa ti niečo zapáči a môzno si aj niečo objednáš v rubrike OBJEDNAJ SI! ;)
P.S - momentálne prebieha suťaž o lay! Typni si a vyhraj! ;))

5 Ter* Ter* | Email | Web | 22. january 2012 at 20:42 | React

musím říct, že s tím, že nevíš jak na tom jsi, to mám asi taky tak nějak. Myslím si, že málo lidí to za celej život zjistí a když už to někdo ví, tak to musí být šťastný člověk. Ale na druhou stranu si myslím, že člověk nemůže být definován. člověk nemůže být optimista nebo pesimista, introvert nebo extrovert. protože každý člověk je něčím originální a není důvod zabývat se tím, kdo jsme, jací jsme a proč takový jsme :) buďme zkrátka sami sebou ! :)

6 Mišulka Mišulka | Web | 25. january 2012 at 18:19 | React

Já jsem taky spíš snílek :) Některé pády do reality sice hodně bolí, ale i tak bych se za nic na světě neměnila :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.