January 2012

life goes on.

28. january 2012 at 15:23 | mae* |  Journal
Existují lidé, které máme rádi více, než ty ostatní. Pak jsou také lidé, které v lásce moc nemáme. Jsou i lidé, které milujeme - nebo naopak nenávidíme. Ke všemu je vždy nějaký důvod. Nikdy jsem nevěřila, jak lehce se dá zamilovat do člověka, s kterým si jen píšete, ale osobně jste se ještě nesetkali. Mluvím z vlastní zkušenosti. Až před pár týdny jsem se o tom sama přesvědčila. Byla bych možná šťastnější, kdyby se to nikdy nestalo, ale beru to tak, že to tak asi mělo být... V životě jsem se dopustila spoustu chyb, ale tohle jako chybu nepočítám. Ať už mi třeba kamarádka řekla, že jsem naivní, no co, její názor. Já vím, moc dobře vím, že taková jsem - ale i kdybych to bralo jako chybu, tak přece jen: chybami se člověk učí. Podle mě ale zamilovanost není chyba. Ale to už jsi přeberte sami, jak chcete.
Jak už jsem dříve psala, byla jsem z toho všeho úplně na dně. Myslela jsem si, jaká nejsem chudinka. Ba ne, teprve včera jsem si uvědomila, že mé stavy zamilovanosti jsou úplné maličkosti, o proti problémům ostatních lidí. Včera mi kamarádka poslala písničku, ve které byl hlavním tématem smutek, nemoc, zrada a bolest. K tomu mi ještě napsala: Přelož si ty komentáře a důkladně si je přečti... Taky že jsem to tak udělala. V anglických komentářích se skrývaly příběhy některých lidí, kteří zažili něco, co by nikdo z nás určitě zažít nechtěl. Celý večer jsem pak probrečela. Zjistila jsem, co někteří lidé museli prožít, čím vším si prošli nebo co zlé je ještě všechno čeká. Díky tomu teď vím, že řešení mých problémků je úplná blbost.
Za každým "Dělám si srandu" je vždy trochu pravdy. Za každým "Nevím" je vždy trochu znalosti. Za každým "Je mi to jedno" jsou vždy nějaké emoce. Za každým "To je v pořádku" je vždy trochu bolesti. Za každým "Jsem jen přítel" je vždy trochu víc! (To je tak pravdivé, až se mi chce z toho brečet!)
Vlastně jsem dneska chtěla psát o něčem úplně jiném, ale to je vedlejší. Ještě jsem chtěla dodat, že jsem nedávno objevila ve své kamarádce toho nejlepšího přítele, kterého jsem si jen mohla přát. Největší potěšení mi dělá, že je to oboustranné. Procházíme teď obě stejným obdobím, máme podobné zážitky, neustále si máme o čem povídat, ač už o sobě víme všechno. Včera jsme si báječně popovídaly. Strávily jsme celé odpoledne v kavárně, pak jsme šly nakupovat a nakonec jsme skončily v parku. Po dlouhé době jsem se konečně cítila sama sebou, šťastná, odhodlaná, veselá - jednoduše svá. Konečně! :)

nothing lasts forever. not even love.

26. january 2012 at 18:40 | mae* |  Journal
Vždycky mám nutkání napsat nějaký alespoň trošku smysluplný článek, ale nakonec ho stejně smažu. Vždycky se najde něco, co mě vyruší nebo jednoduše ztratím náladu. Ale dneska ho dopíšu dokonce. Musím. I když nebude ani trochu smysluhumorný ani záživný, přesto ho píši. Mám toho tolik na srdci. Už to nemůžu déle držet v sobě.
Mám malér. Ne tak do slova, ale mám. Už v tom zase lítám. Zase jsem úplně mimo. Stačí jedna jediná věc, slovo, věta, píseň, která mi ho připomene, nebo třeba jen zmínka o jeho jméně a už jsem zase tam, kde jsem byla. V prdeli. A to doslova. Rozbulím se nad každou písničkou, kterou mám s ním nějak spojenou - a že jich je. Když si vzpomenu, jaké to bylo.. jak zatraceně krasné to všechno bylo. Nikdy nezapomenu na ten den, na tu chvíli, tesně pár minut před Silvestrem, kdy mi oznámil, jak mě má rád. Teď ale přemýšlím nad tím, proč se to všechno stalo? Proč jsem se zrovna já musela opět zatraceně špatně zamilovat?! Jsem tak strašně naivní. Tak, že vůbec věřím na lásku..
Odmítáme ty co nás milují, a milujeme ty co nás odmítají.
Citát - to je přesně můj případ. Ale pochopte, nemůžu přestat myslet na někoho, který zasáhl do mého života, natož milovat někoho dalšího, koho beru za kamaráda, jen za kamaráda. Já za to nemůžu. Omlouvám se, ale já svým citům prostě neporučím. Ani nevíte, jak moc bych si přála je dokázat ovlivnit, ale jak? Jak zatraceně?!

everyone has someone in their life that keeps them looking forward to another day.

19. january 2012 at 19:07 | mae* |  Journal
Psali jsme ve škole text. Zvláštní test. Spíš zvláštní výsledky testu. Nebyl to jen tak nějaký test, který píšete v matematice nebo v kdovíjakých jiných předmětech. Byl to test osobnosti. Podle mě mi ani trošičku neseděl. Říkají to i mí přátelé. Mně, absolutnímu snílkovi, v tom testu vyšlo, že jsem realista. Probůh! To si mě snad s někým spletli.Realistu si představuji jako člověka vyrovnaného, odvážného, jako člověka, který patří do tohoto světa. A to já absolutně nejsem! Já jsem jiná, zatraceně jiná. Vlastně se v sobě tolik nevyznám, abych mohla být realistická. Já v podstatě nejsem ani kapku realistická, ani kapičku. Obdivuju lidi, kteří dokážou v každé situaci zachovat klidnou hlavu, nepanikařit, nejančit, prostě vyřešit všechno v klidu a v pohodě. Taková bych chtěla být, taková aspoň trošku realistická. Ale já jsem něco mezi nadpřirozeným optimistou a sebekritickým pesimistou. No, je to divné, ale je to tak. V každé situaci se zachovám jinak. Nedokážu to předvídat, nedokážu předem odhadnout, jak se zachovám. Dokonce ani nechci. O čem by to bylo, kdybychom všechno věděli dopředu? O ničem. ;) Když si tak uvědomuju, jak se někteří tvářili, když mi oznámili, že jsem realista, byla jsem ještě v celku klidná, v porovnání s ostatními. Někteří nad tím nechápavě kroutili hlavu, druzí se váleli na zemi v záchvatech smíchu a někteří prostě jen přikyvovali. Zase tak směšné mi to sice nepřišlo, ale co na tom. Smích je zdravý - tedy, v optimální míře. :D No a proč že vám to vlastně píšu? Hmm. Snad asi jen proto, že ne vždycky mají "lidé s titulem" pravdu. Přesvědčila jsem se na vlastní oči, že tomu tak vždycky není. Celý den jsem se zabývala přemýšlením o tom testu, o tom výsledku. Jaksi jsem došla k tomu, že sama pořádně nevím, jaká jsem, sama sobě ve všem nerozumím, ale pomalu se začínám hledat. Tak snad jsem na dobré cestě. :)
Mimochodem, ten titulek tu není pro nic za nic, samozřejmě je tu za nějakým účelem. No. Nemám to v té mé hlavičce ještě moc srovnané, ale jedno vím jistě, mám přátelé, mám ty pravé opravdové nefalšované přátelé, kteří mě podrží za každé situace. Cením si jich tak moc, že to ani nejde vyjádřit slovy. Každopádně, mám kolem sebe lidi, kvůli kterým má můj život smysl, lidi, kvůli kterým se těším na další den. Snad už jen jeden citát:
Pravé přátelství nerozloučí ani naděje, ani strach, ani starost o vlastní prospěch. Přátelství umírá s člověkem a člověk umírá za přátelství.(Seneca)
Dávám to tu proto, že moc dobře vím, co tím měl Seneca na mysli. Nedávno jsem přisla o jednoho vzácného přítele a nehodlám přijít o dalšího.

School Of Vampires

19. january 2012 at 17:02 | mae*

School of Vampires

Človíčkové, obvykle nedělám reklamu jen tak kdekomu a pro nic za nic, ale před pár dny jsem narazila na báječnou RPG stránku. Samozřejmě jsem se ihned zaregistrovala a zapsala do nového ročníku. Pro ty, co RPG neznají: v překladu se jedná o "hru na hrdiny". Jednoduše si vytvoříte vlastní postavu, za kterou bude hrát, studovat, bavit se. Takže nejen pro všechny milovníky RPG, ale také i pro náhodné návštevníky, tímto Vás chci pozvat na School Of Vampires. Podrobné informace naleznete přímo na stránkách RPG - school-of-vampires.blog.cz. Určitě se přijďte kouknout. ;)

Articles devoted to...

18. january 2012 at 16:49 | mae*
Co se této rubriky týče...
Rubrika s velice zvláštním názvem (v překladu = Články věnované...). Ano, v této rubrice se opravdu jedná o články, které jsou někomu či nečemu věnované. A teď je otázkou: Komu nebo čemu? Odpověď je jednoduchá. V této rubrice naleznete články o filmech, které mě nečím zaujaly nebo třeba o lidech, kteří nějákým způsobem patří do mého života. Ať už jsou to články o čemkoli, brzy zjistíte, že mi na věcech, o kterých píšu, neskutečně záleží. A to je vlastně pointou této velice zajímavé rubriky. Zde se dozvíš, co má ráda, jakou hudbu poslouchám, koho jsem si oblíbila ale také, kam se chci jednou podívat. Máš-li zájem se o mých srdečních záležitostech dozvědět více, pokračuj ve čtení. ;)

Lidé a jiné záležitosti, patřící do mého života
» Friends & family
» School & classmates
» Jakub Prachař
» Tomáš Klus
» Vojta Dyk
» Ian Somerhalder
» Jennifer Aninston
Filmy a seriály, které mě zaujaly
» The Vampire Diaries
» Zoufalé manželky
» Marley & Me
» Horákovi
» Never back down
» .....

Místa, která chci v životě navštívit
» Verona, Italy
» New York, USA
» Sydney, Australia
» Rio de Janeiro
» Greece
» Brazil
» .....

Wanna be AFFS?

18. january 2012 at 16:15 | mae*
Rules/Aneb co musíš dodržovat!
a.) Nejsem ten typ člověka, kterému vystáčí pouhé "Ahoj, obíhám". Prosím, aby jste si fráze tohoto typu nechali laskavě pro sebe. Myslím se totiž, že slova "Spřátelené blogy" jsou vytvořeny za účelem přátelit se, nýbrž ne jen "obíhát"!
b.) Je mi fuk, jak často můj blog budete navštěvovat nebo jak často zanecháte komentář, to je samozřejmě jen a jen na Vás. Ale nepočítejte s tím, že když se na mém blogu zastavíte jednou za měsíc, že já u Vás budu denně. Tak to opravdu nechodí. ;)
c.) Pokud napíšeš o spřátelení, neznamená to, že si Tě ihned přidám. Ba ne, já si sama rozhodnu, jestli si tě mezi své Affiliates zařadím nebo ne. Tak to ber na vědomí a nebuď hned přesvědčen o tom, že právě ty budeš mezi nimi. ;)
Toť vše, souhlasíš? Teď už se stačí jen zapsat. Tak hodně štěstí, páč jsem docela vybíravá. Nemáte to se mnou lehký, miláčkové. Hold, musíte si zvyknout. ;)

Pořád se chceš zapsat? Budiž, odvážlivče! :)
1.) Tvá přezdívka
2.) Adresa blogu
3.) Proč si se rozhodl/a zrovna pro můj blog?
4.) Souhlasíš s pravidly? (Pokud ne, tvoje smůla! :D)


About mae*

9. january 2012 at 19:29 | mae*

» Pár slov na začátek...
Je jiná, než většina dívek v jejím věku. Nijak se za to nestydí. Má spoustu kamarádů, kteří ji vždy podrží. Má taky nějaké ty nepřátelé, ale to snad každý. Jo, mrzí jí to. Strašně ji mrzí, že jsou na světě i takoví človíčkové, kteří si říkají "přátelé", ale sami nevědí, co slovo přátelství vlastně znamená. O takové "kamarády" ani v nejmenším nestojí. Hlavu si s nimi neláme, nač ztrácet čas takovými lidmi. Má i jiné starosti, než se zabývat zbytečnostmi. Často ji uvidíte s úsměvem, což jasně naznačuje, že si nedělá hlavu z každé blbiny. Je to šílený optimista, kamarádi a dokonce i někteří učitelé ji přezdívací Smajlík. Ve třídě patří k těm človíčkům, kteří rozdávájí jen tu dobrou náladu, energii a úsměv. :) Je ráda za každé milé slovíčko, za každý úsměv, za každičké objetí, které ji někdo věnuje. Váží si všech těch svých opravdových přátel a miláčků, kteří ji mají rádi. Dokázala by se pro ně roztrhnout, kdyby bylo za potřebí. :)